Můj příběh, anebo jak se to všechno seběhlo…

Už jako malá jsem – stejně jako asi každá holčička – milovala parfémy, líčidla, krémy, a vůbec všechno, co jsem našla u maminky i u babiček v kosmetickém šuplíku. A tohle zalíbení v kosmetice mě s přibývajícím věkem nepřešlo; ba naopak mě začalo zajímat, jak přípravky fungují, z čeho se vyrábějí a jak bych mohla něco vyrobit sama.

Díky mamince jsem se začala zajímat o bylinky :-). Mamka vařila domácí mastičky a já jsem jí s nadšením pomáhala. Když jsem se v deváté třídě měla rozhodnout, na jakou školu půjdu, kosmetická škola byla hned od začátku jasnou volbou. Představa, že budu pracovat s kosmetikou, pro mě byla naprosto fascinující.

Střední škola mě velmi bavila, a tak jsem po jejím absolvování věděla, že v oboru chci zůstat. Avšak stále mě to táhlo ještě trochu hlouběji. Uvědomovala jsem si, že kosmetika je sice pro pleť důležitá, ale k udržení jejího zdravého a svěžího vzhledu je také nutné adekvátní zdravé stravování. Sama jsem měla v té době zdravotní problémy, při jejichž léčbě hrála zdravá strava spolu s bylinkami hlavní roli. To vše vedlo k mému rozhodnutí pokračovat ještě ve studiu na zdravotnické škole – obor nutriční terapeut. A tak se vše začalo propojovat a já jsem byla na nejlepší cestě, abych mohla uskutečnit své dětské sny.

Při škole jsem pracovala jako kosmetička a po absolutoriu jsem nastoupila jako nutriční terapeut do ambulance, kde jsem pomáhala lidem s redukcí hmotnosti. Přitom jsem došla k poznání, že pocit, kdy jste opravdu schopni pomoci druhým lidem, a navíc s nimi navázat přátelské vztahy, patří k těm nejkrásnějším.

Kosmetice jsem se v této době věnovala jen okrajově, ale nikdy jsem od ní neupustila. Pracovala jsem s různými značkami kosmetiky a mohla jsem tak jejich účinky porovnávat. Přitom jsem přišla na jednu velice důležitou a v podstatě zásadní věc: většina žen by o sebe ráda pečovala a vypadala dobře, ale při dnešním hektickém způsobu života je většina z nich večer již unavená a nemá energii trávit čas péčí o svou pleť a pokožku. A proto se velmi často zanedbávají. Bohužel se to s přibývajícím věkem vymstí.

Tehdy jsem i já stále řešila své vlastní problémy s pokožkou, zejména se suchými lýtky a holeněmi a nemohla jsem najít žádnou tělovou kosmetickou péči, která by mi pomohla k tomu, abych měla hladké nohy bez šupinek. Stejně tak to bylo se svraštělou kůží na břiše po dvou těhotenstvích – nedokázala jsem kůži vylepšit přípravky určenými na tělo a velmi často jsem začínala používat pleťovou kosmetiku i na zbytek těla. Což mi moc nevyhovovalo. A tak jsem stále přemýšlela a hledala.

Jednoho rána, sotva jsem se probudila, mi hlavou prolétla myšlenka, že by všechno bylo jednodušší, kdyby existovaly přípravky, které budou současně určené jak na tělo, tak i na obličej. Prostředek, který by pokožku celého našeho těla obnovil, a my se vyloupli do krásy 🙂 Neomezovat se tedy pouze na obličej, ale brát tělo jako jeden celek. Vždyť kůže celého těla je naším největším orgánem a zaslouží si patřičnou pozornost – pokožka se totiž opotřebovává a stárne všude, nejen na obličeji.

Tato myšlenka mi už nedala spát. Nešlo to jinak, než jít a tuhle vizi přetvořit v reálný výsledek.

Dala jsem „do kupy“ všechny svoje poznatky, znalosti, zkušenosti s klienty, a spolu s představou hotových produktů, které budou opravdu funkční, a přitom jednoduché pro každodenní používání, jsem se pustila za velké podpory mého manžela do jejich realizace.

Nemilým zjištěním pro mě byl fakt, že přípravky, určené pro použití na tělo, nemusí vždy obsahovat tak vysokou koncentraci účinných aktivních látek, jako by měly obsahovat přípravky na obličej. Tohle jsem chtěla změnit; chtěla jsem mít opravdu funkční produkty, které budou efektivní jak pro tělo, tak pro obličej.

Po vynaložení nemalého úsilí tak vznikly tři produkty, které jsou deklarované pro použití na obličej i tělo, obsahují vysoké množství bylinných extraktů a účinných aktivních látek. Docílila jsem toho, co jsem si vysnila a co jsem chtěla předat dál – mít možnost pomoci co nejvíce ženám k dosažení hezkého vzhledu pokožky i pleti, a to bez přehlcení všemi možnými přípravky. Vytvořili jsme kosmetiku, která bude fungovat, šetřit náš čas a zároveň pomůže naší pleti v obnově, ochraně, výživě a hydrataci. Prostě ve všem, co dělá pokožku a pleť hladší, mladší a zdravější.

Naše produkty vznikají v malé rodinné kosmetické výrobně v Čechách. Máme tak 100% kontrolu nad jejich zpracováním, původem a kvalitou surovin a jejich použitými koncentracemi. Jsme hrdí, že v dnešní době, kdy je na trhu obrovské množství kosmetiky všeho druhu, jsme dokázali vyvinout produkty, které mají smysl a nejsou jen žroutem obsahu našich peněženek.

REFRESH produkty jsou šetrným, funkčním a komplexním řešením pro omlazení pleti i pokožky celého těla.

Poznejte je na vlastní kůži 🙂

Lenka a Martin 🙂

Čistící gel

Po použití čistícího gelu s bylinnými extrakty bude Vaše pokožka dokonale čistá, bez přebytečného kožního mazu. Vaše póry budou stažené a pokožka tonizovaná a dokonale připravená na další pečující krok.

Peeling

Originální složení peelingu Vaši pleť hloubkově obnoví, zjemní, hydratuje a vypne. Po použití peelingu ucítíte, že je Vaše pleť hladší, jemnější a uvidíte její rozzářený vzhled.

Krém

Po použití závěrečného krému bude Vaše pokožka sametově hladká a stane se neodolatelná k pohlazení. Barevný tón se sjednotí, jemné vrásky se zredukují a Vy si jen budete užívat nově získaný vzhled Vaši pokožky.

Ošetření kosmetikou refresh body