Kosmetický minimalismus jako vstupenka pro hezkou pleť

Kosmetický minimalismus. Další trend anebo prospěšná věc pro lepší a účinnější péči o Vaši pokožku?

Doba čtení:  5 minut

Co se v článku dozvíte?

V článku se dozvíte proč je někdy méně než více co se týče péče o pleť a proč je dobré minimálně přemýšlet o kosmetickém minimalismu, ideálně ho začít postupně praktikovat.

Mým cílem je dovést Vás k myšlence, že méně je více i co se týče péče o pleť. V dnešní době je těžké odolávat všem nabídkám kosmetických produktů; „masírování“ kosmetických výrobců, že bez 5-ti krokové rutiny se neobejdete nebo produktům „must have“, které tvrdí, že bez nich bude Vaše pleť strádat.

Pak se stává to, že máme v koupelně tolik kosmetiky, že ani nejsme schopni ji všechnu spotřebovat. Ta pak nespotřebovaná končí u našich maminek nebo kamarádek anebo dokonce v koši. Ve finále i přes kombinování různých produktů přijdeme na to, že naše pleť stejně není taková, jakou bychom  očekávali. Stále zkoušíme něco nového a znovu se zahlcujeme nespočtem kosmetiky od různých výrobců.

Nebylo toho u mě svého času jinak. Jako kosmetička a vášnivá milovnice kosmetiky jsem vyzkoušela tolik kosmetických výrobců a měla v koupelně poličky a skříňky plné kosmetiky, že jsem ji pak stejně nebyla nikdy schopná spotřebovat. A ve finále mě stejně dohnala kvanta kosmetiky k její razantní redukci a výrobě své vlastní, ale to je zase jiný příběh 🙂

Když pominu, že hromadění kosmetiky je tak trochu plýtvání, které stojí naše peníze a zahlcuje přírodu, tak ten hlavní důvod, ke kterému se chci dostat je to, že nám toto množství kosmetiky ve finále kýžený efekt nepřináší.

Mnoho kosmetických produktů vytváří chaos. A ne jen chaos na poličce, ale i v naší hlavě. Péče na ráno, péče na večer, sérum na vodné bázi, sérum na tukové bázi, maska, fluid, čistící gel, čistící pěna, tonikum, pleťová voda, peeling s ovocnými kyselinami, sérum s retinolem…. Mohla bych tu vytvořit velmi dlouhý seznam. Jedno mají ale společné – nepravidelnou péči o pleť. Večer, když přijdeme z práce a nebo jsme celý den pečovali o děti, které konečně usnuly, máme před sebou ještě pár hodin, kdy potřebujeme dohnat to, co přes den nestíháme. Většinou touto dobou už býváme unavené a představa, že musíme ještě přemýšlet o tom, jakou kombinaci produktů musíme použít, nás odradí od toho něco kombinovat. Tak se maximálně odlíčíme, někdy ani to ne, sprchový gel nás přeci „taky umyje“, plácneme na sebe krém a rychle do pyžama. Řekneme si, že si „rutinu“ uděláme zítra a zítra zase zítra a zase zítra. Sice máme výčitky, protože kamarádka vypadá tak dobře, tak si řekneme, že už teda musíme. Jeden večer tuhle mnohakrokovou rutinu uděláme, máme dobrý pocit, ale další večer se nám zase v koupelně nechce trávit zbytečně moc času…. A co myslíte, má pro pleť z dlouhodobého hlediska význam nárazová vícekroková rutina oproti pravidelné jednoduché péči? Odpovím Vám – NE.

Z tohoto důvodu, je opravdu lepší, mít doma maximálně 4 produkty na pleť a věřte mi, i to je někdy víc než dost. 

Minimalismus v kosmetice je prospěšný pro naši planetu, peněženku a úsporu času, ale především pro naši pleť, o kterou nám tady jde především. 

Nadměrná kombinace kosmetických přípravků pleť spíše zatěžuje. Neopatrné kombinování AHA kyselin, retilonů, hydratačních produktů nebo nadměrného čištění pokožky neprospívá mikrobiálnímu osídlení kůže, to se vlivem nadmíry kosmetických látek mění; bakterie, které jsou s námi do určité míry „kamarádi“ se přemnoží a vznikají vyrážky, akné, citlivá pleť a ekzémy. 

Začít s kosmetickým minimalismem není tak jednoduché jak by se mohlo zdát, protože je nejdříve důležité si uvědomit, že přehlcení kosmetickými přípravky pro nás není opravdu prospěšné.

Jak začít praktikovat kosmetický minimalismus?  

1.  Nejdříve si dejte všechny kosmetické produkty, které doma máte do jedné krabice.

2. Z krabice vyndejte to, co opravdu každý den poctivě používáte. (Mezi touto kosmetikou musí být minimálně jeden produkt na odlíčení pleti a jeden krém. Pokud toho pravidelně používáte více, nechte tyto věci také vyndané.)

3. Krabici schovejte někam, kde na ni neuvidíte a používejte pravidelně pouze ty produkty, které jste vyndala. 

Co s kosmetickými produkty, které zůstaly v krabici?

Pokud si na ně ani nevzpomenete a Vaše pleť nestrádá, věnujte je někomu jinému a nebo je dejte k popelnicím. A nebo je vyndejte až v okamžiku, kdy vypotřebujete produkty, které používáte pravidelně každý den.

Nezahlcujte se zbytečně věcmi, které nepoužíváte. Věřte mi, při pohledu na poličku, kde máte pouze přípravky, které používáte se budete cítit mnohem lépe, než při pohledu na zahlcenou poličku zaprášených věcí

Jaké výhody přináší kosmetický minimalismus:

  1. šetří přírodu
  2. šetří Váš čas
  3. šetří Vaše peníze
  4. zlepšuje stav Vaši pleti
  5. zajišťuje pravidelnost v péči o Vaši pleť a tím zajišťuje viditelné výsledky a zdravý vzhled Vaši pleti

 Méně je více a bezesporu to platí i v péči o naši pleť. 

Prozkoumejte kosmetiku REFRESH, která je zacílená na jednoduchou, rychlou a účinnou péči o naši pleť. 

Celá péče se skládá pouze ze 3 kroků, z čehož 1 krok se používá pouze 1 x týdně (peeling) a 2 kroky (čištění a krém) se používají každý den. Co je ale podstatné, jsou určené pro pleť obličeje včetně pokožky celého těla. Při sprchování tak zvládnete čištění obličeje spolu s mytím těla a následně svou pokožku včetně obličeje namažete krémem s anti-aging účinky. 1 x za týden použijete na své tělo peeling, který Vám zajistí nadstandardní péči a Vaši pleť obnoví, projasní, sjednotí její barevný tón a pleť hloubkové hydratuje

Jaké jsou výhody používání péče REFRESH

  1. šetří Váš čas
  2. nebudete s nimi zanedbávat péči o Vaši pleť
  3. Vaši péči o pleť zvládnete velmi rychle, jednoduše a pohodlně 
  4. produkty jsou zacílené na anti-aging, pleť je po jejich použití sjednocená, vyživená, hydratovaná a chráněná

Ještě se tématu kosmetický minimalismus budu věnovat, především s tématem zdravé stravy, která velmi ovlivňuje náš stav pokožky. 

Napište mi, kdo z Vás už o kosmetickém minimalismu slyšel a nebo zda ho někdo praktikuje 🙂

Mějte se moc hezky, 

Lenka z REFRESH

Chcete se zeptat? Kontaktujte mě

Ošetření kosmetikou refresh body