Konjaková houbička, 3 jednoduché tipy jak zajistit její dlouhou životnost a návod jak ji správně používat

Ráda bych Vám ukázala benefity, které přináší konjaková houbička. Mnoho z Vás ji určitě znáte a používáte. A pokud ne, pojďte se o ni dozvědět více.

Z čeho se konjaková houbička vyrábí?

Vyrábí se z kořene rostliny Amorphophallus konjac, který má využití například i v kuchyni. Vyrábí se z něho i nízkoenergetické těstoviny, které obsahují vysoké množství vlákniny a pomáhají při redukční dietě. Tyto těstoviny mohu doporučit, používám je hlavně, když si připravuji rychlé omáčky z tofu. Popravdě to není nijak velký kulinářský zážitek, ale zasytí a to je při udržení váhy jeden z klíčových faktorů.

Jak konjaková houbička vzniká?

Konjaková houbička vzniká velmi jednoduše bez složitých chemických postupů, které by znečišťovaly životní prostředí. Nejdříve se kořen konjaku rozemele na kašovitou hmotu, následně se smíchá s přísadami, nalije do forem a uvaří. Po vychladnutí se zmrazí a vysuší mrazem a konjaková houbička je na světě. Pro představu, lyofilizované ovoce vzniká na stejném principu a je velmi lehké, stejně jako konjaková houbička 🙂

Proč je konjaková houbička skvělý doplněk pro péči o pleť

Vzhledem k tomu, že obsahuje antioxidanty a vitamíny, píše se o ní, že nahradí 3 kosmetické produkty – odličovač, tonikum a krém. Já osobně s tímto nemůžu plně souhlasit, protože ze své zkušenosti i zkušenosti jiných žen, pleť, která byla ošetřovaná pouze konjakovou houbičkou bez použití krému, pnula a nevypadala „šťavnatě“. V každém případě ale doporučuji její používání kvůli snadnějšímu odlíčení čistícím gelem a pro její masážní vlastnosti. Pokud se konjaková houbička používá pravidelně k čištění pleti a pokožky celého těla, pomáhá rozproudit lymfatický systém. Rozproudění lymfatického systému je velmi důležité pro odstranění odpadních látek z těla a jako prevence otoků.

Konjaková houbička se mi velmi osvědčila oproti ostatním odličovacím pomůckám, i proto jsem si ji oblíbila. Je jemná a její dotek je velmi příjemný. Vyzkoušela jsem různé pratelné tampónky, mycí houby, lufu, mořské mycí houby, i profesionální drahé čistící přístroje. Nic z toho ale nebylo tak univerzální a bez potřeby údržby jako konjaková houbička. Miluji jednoduchost a funkčnost a konjaková houbička toto splňuje na 100 %.

Konjaková houbička šetří životní prostředí

Konjaková houbička nahradí kosmetické tampónky. Jejím používáním odpadá nákup jednorázových tampónků nebo praní tampónků látkových. Konjaková houbička se pouze propláchne vodou a nechá schnout.
Zhruba po 3 měsících je potřeba ji vyměnit za novou. Starou konjakovou houbičku můžete dát na kompost nebo do hnědé popelnice.

Jak se konjaková houbička používá?

Konjaková houbička se před prvním použitím musí namočit na pár minut do misky s vodou. Houbička nasaje vodu, zvětší svůj objem a krásně změkčí. Když je houbička v plné velikosti, stačí, když ji stisknete mezi dlaněmi, tím se odstraní přebytečná voda. Nanesete na ni odličovací gel a jemnými krouživými pohyby budete masírovat pleť a pokožku celého těla. 

Pomocí čistícího gelu REFRESH a konjakové houbičky dokonale vyčistíte pleť obličeje i celého těla a navíc pokožku krásně promasírujete a rozhýbete lymfatický systém.
Pokud si budete chtít ušetřit čas a zvládnout všechno v jednom kroku, naneste na houbičku čistící gel REFRESH, krouživými pohyby promasírujte obličej, krk, dekolt a zbytek těla. Na závěr ještě jemnými táhlými pohyby směrem dovnitř koutku použijte houbičku s čistícím gelem k odlíčení očí. Oči neotvírejte a opláchněte oči, obličej a celé tělo čistou vodou. Jemně se otřete do ručníku a použijte krém

Při každém dalším používání stačí už jen krátké namočení ve vodě.

Konjaková houbička má dva povrchy, které jsou od sebe téměř nerozeznatelné, ale na pohmat je poznáte. Jedna strana houbičky (ta plochá) trochu více jakoby „gelová“ a proto ji doporučuji zvolit, pokud máte příliš citlivou pleť nebo ekzém. Ale ani druhá strana není hrubá, obě jsou jemné, ale ta druhá (méně „gelová“) strana je lepší například na odlíčení očí.

Po vyčištění pleti stačí, když houbičku pod proudem vody propláchnete, stisknete mezi dlaněmi a necháte volně schnout. Já ji dávám ve vaně na vodovodní baterii na vytahovací přepínač. Není dobré ji dávat na háček, houbička se z jedné strany dotýká stěny a může začít plesnivět.

3 zásady, které zajistí, aby Vám konjaková houbička vydržela co nejdéle

Houbička by při správném zacházení měla vydržet 3 měsíce

Není to nic složitého:

1. Konjaková houbička se nesmí ždímat, pouze se pod tekoucí vodou může dlaněmi stlačovat

Já osobně propláchnutí houbičky dělám tak, že ji jednoduše dám mezi dlaně a jemně je tisknu k sobě pod tekoucí vodou. Když z ní teče už jen čistá voda, tak ji pověsím na přepínač vana/sprcha a přebytečnou vodu z ní pomocí dlaní vytlačím.
Když jsem ještě nevěděla, jak se o houbičku správně starat, ždímala jsem ji a vydržela mi vždy velmi krátkou dobu, začala se drolit a nešla používat. 

2. Konjaková houbička se může na 1 – 2 minuty sterilizovat ve vařící vodě

V malém hrnci přiveďte čistou vodu k varu, vložte do ní konjakovou houbičku a plamen vypněte. Nechte konjakovou houbičku 1 – 2 minuty v hrnci s vodou a velmi opatrně vyjměte a pověste. Vytlačte z ní vodu až vychladne, ať se neopaříte. 

3. Je možné ji sterilizovat i ve vařící vodě s přidáním octa. Ale počítejte s tím, že bude po octu i cítit.

Postupujte stejně jako u předchozího bodu, jen přidejte velkou lžíci klasického octu

Konjaková houbička může být v různých barvách, podle přidaných příměsí a tvarech

Černá konjaková houbička se doporučuje pro pleť mastnou 
Fialová zpomaluje stárnutí
Růžová vyživuje a uklidňuje, bledozelená má protizánětlivé účinky
Bílá je základním řešením pro normální až suchou pleť. 

Naše konjakové houbičky odebíráme od slovenského dodavatele, který se specializuje přímo na konjakové houbičky a zaručuje jejich pravost a prvotřídní kvalitu

Protože si už svou osobní hygienu nedokážu bez konjakové houbičky představit, rozhodli jsme se, že Vám ji přibalíme ZDARMA ke každé Vaši objednávce ANTI-AGING SADY.

Užijte si všechny benefity minimalistické péče a konjakové houbičky a napište mi, jak jste spokojené. Zpětná vazba pro mě je a vždycky byla důvodem jít dál a vymýšlet pro Vás nové věci pro Vaše zdraví a krásu. 

Přeji Vám krásný předvánoční čas. 

Lenka z REFRESH 🙂

Chcete se zeptat? Kontaktujte mě

Ošetření kosmetikou refresh body