Jak správně aplikovat krém

Víte, jak správně nanášet krém? Vrstvit, vrstvit a zase vrstvit!

V článku se dozvíte jak správně aplikovat krém a proč je to důležité.

Doba čtení 3 minuty

Dumali jste někdy nad tím, jak správně nanášet krém anebo jste to nikdy neřešili a prostě jste krém nanesli, počkali, až se vstřebá a bylo to? A přemýšleli jste někdy nad tím, zda je důležité umět správně aplikovat krém?

Stalo se Vám někdy, že jste i po nanesení krému cítili pocit pnutí a pleť stále nebyla spokojená anebo jste naopak po nanesení cítili stále pocit nepříjemného filmu na pleti?

Naše pokožka, a je jedno zda mluvíme o pleti obličeje nebo pokožce těla, se mění den co den. Typ pleti je stálý, i když se v různých obdobích našeho života také mění. Proto víme, že pokud máme mastný typ pleti, musíme používat v principu jiný typ kosmetické péče než u pleti suché. Co ale řešíme častěji, je stav pleti. Stav pleti může být jiný v zimě, v létě, po dovolené, nebo pokud třeba snížíme pitný režim nebo změníme stravovací návyky. Pak může suchou pleť řešit i ten, kdo má mastný typ pleti.

A z toho důvodu, je samozřejmě důležité zvolit správnou péči, která odpovídá danému typu pleti, ale i aktuálnímu stavu pokožky. V jádru je vždy důležité, aby krém obsahoval základní látky jako je kolagen, elastin a kyselina hyaluronová. Anebo látky, které podporují jejich tvorbu přímo v pokožce. Nadstavbou jsou pak například klidnící látky jako je panthenol nebo hydratační látky jako například fucogel. Dále látky proti akné, vráskám atd..

Ať už zvolíme jakýkoli krém, o kterém si myslíme, že nám pomůže na náš typ pleti nebo řešíme aktuální stav, je důležité také to, jak ho aplikujeme.

Vrstvit, vrstvit a zase vrstvit je velmi důležité, aby si naše pleť vzala jen to, co potřebuje. Dovolte mi, přirovnání k oblečení. Také ho vrstvíme. Ráno v létě si na sebe oblečeme šaty, vyjdeme ven a zjistíme, že to není úplně ono a vrátíme se (pokud stíháme :-)) pro džínsku. V zimě se třeba vrátíme pro čepici anebo rukavice. Naopak na jaře, když odpoledne vysvitne sluníčko, musíme si sundat bundu, abychom se nezpotili. Nikdy vlastně přesně nevíme, jak nám bude.

A nevíme ani, kolik hydratace nebo výživy v daný okamžik potřebuje naše pleť.

Pokud na pleť naneseme příliš velké množství krému v domnění, že to naše pokožka potřebuje, může se stát, že se všechen krém nevstřebá a ulpí na pleti. Na druhou stranu se může stát, že po nanesení krému cítíme stále pocit suché pleti. A co tedy s tím?

Postup správné aplikace krému:

  • Pleť musí být v první řadě důkladně odlíčená
  • Naneseme první tenkou vrstvu krému a jemnými tahy bříšky prstů směrem nahoru krém vmasírujeme
  • Pokud se krém velmi rychle vstřebal, naneseme další vrstvu a opět jemně vmasírujeme
  • Takto pokračujeme až do chvíle, kdy už pleť krém nevstřebává, a Vy cítíte, že další vrstva by už mohla vytvořit nepříjemný film na pleti

Je jasné, že každý den není čas na takovouto aplikaci krému. Ale věnujte své pokožce těla i obličeji čas alespoň večer, naslouchejte ji a ona Vám to vše vrátí zářivým vzhledem.

Uvidíte sami, že někdy bude stačit jen jedna vrstva a někdy se budete až divit, že si pleť žádá třeba i vrstvy čtyři 🙂

Tak prosím vrstvěte!

S láskou,
Lenka z REFRESH BODY

Chcete se zeptat? Kontaktujte mě

Ošetření kosmetikou refresh body