Jak na rozšířené žilky v obličeji

Milé dámy, 

stále častěji se ve své praxi setkávám s ženami, které mají na své pleti rozšířené žilky. Proto bych Vám dnes ráda napsala o této problematice. V článku se dozvíte, jak červené žilky zakrýt, jak je zmírnit a především, jak předcházet jejich vzniku.

Co jsou rozšířené žilky? 

Rozšířené žilky, odborněji Kuperóza jsou viditelné načervenalé nebo fialové cévní žilky, které prosvítají pokožkou, především na tvářích a na stranách nosu. 

Pokud nejsou malé cévky pevné a pružné, tak mají sklony k prasknutí a na pleti se nám tento proces ukáže právě jako popraskaná žilka. V praskání žilek hraje velkou roli dědičnost, ale také ztenčení pokožky vlivem ultrafialového záření a nebo častým používáním kortikoidních mastí. 

Jak na trvalé odstranění rozšířených žilek? 

Pokud se nám žilky objeví a chceme se jich trvale zbavit, návštěva dermatologické kliniky je do jisté míry dobrým řešením. Již vzniklé žilky se odstraní. Doporučuji kliniku vyhledat především v momentě, kdy máte rozšířenou žilku vetší a stále se zvětšuje.

Jen musíte myslet na to, že odstranění žilek Vám nepomůže v tom, že Vám už dál nebudou praskat. V tom je důležitá prevence, která zde hraje hlavní roli. 

Co zhoršuje rozšířené žilky? 

 

Alkohol

Ihned jak se dostane alkohol do krve, změní přímo naše prokrvení pokožky. Především červené víno, které obsahuje aktivní látku tyramin, která způsobuje zvýšení krevního tlaku, bolesti hlavy a zrudnutí kůže, je rizikové pro vznik popraskaných žilek.

Proto pokud si chcete zachovat pleť bez začervenání, vyhýbejte se alkoholu co možná nejvíce. 

Ostrá jídla

Ostrá jídla jsou dalším rizikovým faktorem, který vede k většímu prokrvení obličeje, což opět vede k většímu riziku popraskání žilek.

Nadměrné slunění

Na sluníčku je dobré být cca 20 minut bez faktoru, ať podpoříme tvorbu vitamínu D. Poté je už nutné použít krém s UV ochranou. Rozumím tomu, když mi klientky říkají, že se chtějí opálit a být atraktivnější. Chápu to, ale všeho s mírou a pokud někdo trpí na rozšířené žilky, měl by se přímému slunění vyhýbat. Pokožka iritovaná sluncem má větší sklony k popraskání žilek a žilky ještě více vystoupnou na povrch a jsou více viditelné. 

Horské koupele, sauny a pára

Dalším faktorem, který podporuje praskání jemných cévek je nadměrné teplo. Ženy které milují sauny a koupele v horké vodě, kdy se tvoří pára, by měly všechny tyto aktivity omezit, pokud chtějí zabránit dalšímu popraskání. 

Vymačkávání pupínků

Přílišným tlakem na pupínek si můžete způsobit popraskání červených žilek. Předtím, než si budete chtít vymačkávat pupínky, přečtěte si tento článek zde

Jak preventivně proti zarudnutí a popraskaným žilkám? 

Používání kvalitní kosmetiky

Používáním kvalitní kosmetiky můžete předcházet vzniku popraskání žilek. Při čištění pleti nepoužívejte přípravky, které dráždí pleť a nebo které příliš narušují její ochrannou vrstvu. Ideálně by měla kosmetická péče obsahovat extrakty, které zvyšují tonus žilních cévek, jako například jírovec. 

Cílená strava

Vitamín K hraje důležitou roli při srážlivosti krve a může tak pozitivně přispívat k prevenci kuperózy. Proto ho dodávejte tělu v dostatečném množství. Nejlepším zdrojem je špenát, brokolice, kapusta a zelený čaj. Další prospěšnou látkou na zpevnění cév je rutin. Ten najdete například v pohance. Až ji budete vařit, nesmíte vodu slít, rutin se vyluhuje do vody. Pokud byste vodu slili, slili byste s ní i cenný rutin. 

Lymfatická masáž a světelná LED terapie

Pro snížení zarudnutí se doporučuje jemná lymfatická masáž. Aktivací proudění lymfy dochází ke snížení začervenání. Pokud lymfatickou masáž spojíte se světelnou terapií zeleným světlem, svou pleť zklidníte a snížíte její zarudnutí.

Zkuste omezit faktory, které přispívají ke vzniku kuperózy a naopak přidat faktory, které kuperózu eliminují a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Pokud trpíte kuperózou a hledáte účinnou péči o svou pleť, určitě doporučuji objednat se na naše ošetření v Praze 12. Poskytneme Vám individuální ošetření pleti spojené s poradenstvím domácí péče a jídelníčku tak, aby došlo k minimalizaci projevů kuperózy a prevenci jejích komplikací.

Příští článek pro Vás píšu na téma – jak vnitřně pleť chránit proti UV záření 🙂

Mějte se moc hezky, 

Lenka z Refresh Body

Chcete se zeptat? Kontaktujte mě

Ošetření kosmetikou refresh body