Kosmetický průvodce – čištění pleti

Čištění pleti je neoddělitelnou součástí péče o naši pleť. Bez důkladného čištění nemá smysl žádná pěstící péče. Odličovat a čistit pleť je nutné každý den, minimálně večer, ideálně ráno a večer.

Čištění pleti – Víte, jak se správně odlíčit?

Čištění pleti je důležité a tvoří základ péče o pleť. Ať už používáte nebo nepoužíváte make-up, pudrujete si obličej nebo si jen přikrášlujete tváře.

V průběhu dne se potíme, mastí se nám pleť, ulpívají na nás nečistoty z okolí, prach a pyl.

Večer téměř každá z nás tyto nečistoty z těla odstraní sprchovým gelem. A jak jste na tom s obličejem? Také každý den pravidelně odstraníte z pleti nečistoty speciálním přípravkem? Anebo si obličej umyjete pouze vodou a nanesete krém?

A víte, že voda přebytečný maz ani make-up z pleti neodstraní?

A víte, co je důsledkem toho, když se krém nanáší na nevyčištěnou pleť?

Pokud krém nanášíte na nedostatečně vyčištěnou pleť, aktivní látky z krému se do pleti nedostanou v takové míře a navíc nečistoty, které na pleti zůstaly, ještě více na pleti ulpí. Může docházet k ucpávání pórů a nečisté pleti.

Večerní čištění pleti:

Dva typy odlíčení:

Suché se provádí například pleťovým mlékem a pleťovým tonikem – využijete ho především, pokud používáte hodně make-upu, protože pleťové mléko vzhledem k většímu množství olejů lépe odstraní silnější vrstvu make-upu oproti čistícímu gelu. Místo pleťového mléka můžete také použít micerální vodu. Micerální vody také obsahují látky, které dokážou velmi dobře odstranit silný make-up.

Postup

 1. Na odličovací tampónky naneste dostatečné množství pleťového mléka a krouživými pohyby odstraňujte nečistoty a make-up z obličeje, krku a dekoltu
 2. Pokud máte silný make-up, postup opakujte
 3. Poté na tampónky dejte dostatečné množství pleťového tonika a znovu krouživými pohyby dočistěte obličej
 4. Tampónky byste měla mít na konci odlíčení úplně čisté
 5. Naneste krém

Pleťovou vodu nebo tonikum používejte u toho čištění vždy, ať odstraníte zbytky pleťového mléka a lépe se Vám vstřebává krém, který budete nanášet.

Mokré se provádí pomocí čistícího gelu. Je vhodné k odstranění nečistot, potu a přebytečného kožního mazu, když na pleti nemáte velkou vrstvu make-upu.

Postup

 1. Na mokrý obličej, krk a dekolt naneste dostatečné množství čistícího gelu
 2. Poté smyjte vlažnou vodou
 3. V případě silnější vrstvy make-upu postup opakujte
 4. Nakonec pleť jemně osušte čistým ručníkem
 5. Naneste krém

Pleťovou vodu nebo tonikum v tomto případě používat nemusíte. Čistící gel smyjete z pleti vodou.

Pokud ale chcete pleť ještě před nanesením krému dostatečně hydratovat a zklidnit, doporučuji použít například tonikum s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové nebo bylinný hydrolát.

Mokré čištění je velká úspora času, zvládnete ho s kvalitním produktem ve sprše spolu se sprchováním těla.

Ranní čištění pleti:

Ani ráno nesmíme na svou pleť zapomínat. Pokud si ráno nedáváte osvěžující sprchu, opláchněte alespoň svůj obličej, ideálně s krkem a dekoltem.
Před noc se naše pokožka čistí, potí a vytváří maz. Proto je i ráno nutné pleť před nanesením krému a makeu-pu vyčistit. Postupujte stejně jako při večerním čištění a preferujte tu metodu, která Vám je nejvíce příjemná.
Ať už je to čištění suché nebo mokré, je potřeba pleti i ráno cca 2 minuty věnovat, pokud si chceme co nejdéle zachovat čistou, svěží a pevnou pleť.

Odlíčení očí

Nesmíme v žádném případě zapomínat na odlíčení očí. Zapamatujte si, že do postele se s řasenkou nechodí, ani kdybyste byla unavená tak, že byste usnula ve stoje!

Oční okolí je velmi citlivé a velmi choulostivé k tvorbě vrásek. A navíc, neodlíčené řasy se mohou velmi snadno polámat. Pokud byste šla spát s řasenkou, v průběhu noci se řasenka otírá o polštář, drolí se, nečistoty z ní se dostávají na oční okolí, kde ho dráždí.

Postup

 1. Na tampónky naneste dostatečné množství odličovacího přípravku na oči nebo micerální vodu
 2. Přiložte tampónky na zavřené oči a nechte je chvíli přitisknuté na víčkách
 3. Poté směrem dolů a k vnitřnímu koutku odstraňujte líčidla
 4. Nikdy nedrhněte tampónky sem a tam a nevyvíjejte velkou sílu – tahy sem a tam anebo tahy k vnějšímu koutku urychlují vznik vrásek a velký tlak může řasy polámat
 5. Na závěr můžete oči opláchnout vodou od zbytků odličovače
 6. Naneste krém
Tip:
 • Určitě vyzkoušejte RE-FRESH CLEANSING GEL. Tento čistící gel je vytvořený pro důkladné a šetrné čištění pokožky těla a tváře, abyste své čištění pleti zvládla v jednom kroku ve sprše a nemusela tak řešit zdlouhavé odličování pleti. Speciální bylinný komplex s Gotu kola, Ginkgo biloby, Jírovce a dubové kůry pomáhá pleť tonizovat, vypínat a stahovat. Vaše pleť bude po použití čistícího gelu osvěžená. Panthenol a makadamiový olej pleť a pokožku během čistění chrání a regenerují.

V dalším díle se zaměřím na správné použití peelingu. Jak často ho aplikovat a jaký zvolit v závislosti na typu pokožky.

Přeji Vám krásné letní dny 🙂
Lenka z REFRESH BODY

Chcete se zeptat? Kontaktujte mě

Ošetření kosmetikou refresh body